Brigády pro studenty v zahraničí

Řadíte-li se mezi studenty středních nebo vysokých škol a chcete si přivydělat na studium, zábavu, bydlení nebo prostě jen tak, pak budou následující řádky Vám šité na míru. Dozvíte se zde, které brigády jsou mezi studenty v posledních letech nejvíce oblíbené, jak a kde hledat bližší informace, také se dozvíte o výhodách a nevýhodách brigád v zahraničí a hlavně si také řekneme něco o tom, jaká pravidla a povinnosti platí pro studenty a zaměstnavatele.

Nyní nám dovolte, abychom Vás informovali o všem důležitém, co je spojeno s brigádami pro studenty v zahraničí.

Základní pravidla a povinnosti

Dnešní doba je pro studenty doslova ideální v jedné věci. Studenti, pokud se rozhodnou, mohou studovat a zároveň i pracovat v zahraničí. Minimálně tedy v rámci Evropské unie. Tato výhoda je opravdu skvělá a ročně ji využije velké množství středoškolských i vysokoškolských studentů.

Jak postupovat, abychom takovouto brigádu získali? Na koho se obrátit a jaká pravidla a povinnosti dodržovat? Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi na internetu. Pro studenty prakticky žádný problém. Stačí umět ovládat vyhledavač a získání adekvátní odpovědi nezabere více jak několik málo minut.

Kromě toho Vám v rámci internetu také doporučujeme dohledat a navštívit studentská diskusní fóra, která jsou prakticky plná různých rad, tipů na brigády a hlavně osobních zážitků, na základě kterých si dokážete vytvořit vlastní obrázek o tom, co by pro Vás mohlo být dobré a poučné a naopak co byste raději zkoušet neměli.

Základní podmínky určuje takzvaný zákoník práce. Na jeho základě lze v České republice a v rámci celé Evropské unie zaměstnávat studenty od 16 let věku. U brigád v zahraničí to jsou převážně studenti vysokých škol, kteří se každoročně odhodlají vyjet za hranice vydělat nějakou tu korunu.

Nyní si řekneme o jaké práce mezi studenty je větší a o které práce menší zájem.

Práce v zahraničí – o které práce je zájem

Jak již bylo zmíněno v úvodu, brigády pro studenty v zahraničí zajímá především starší studenty, kteří se nebojí vyjet za hranice. Pochopitelně, že vedle vyšších příjmů z brigád se dotyční studenti seznamují s více riziky. Především to je neseriozní jednání ze strany zaměstnavatele, podvodníci, kteří si hrají na studenty a využívají důvěry ze strany českých studentů. Ti pak končí okradeni a bez prostředků v zahraničí. Proto si dávejte velký pozor na to, s kým se v zahraničí dáte do kontaktu a komu budete důvěřovat.

Nyní si ale řekněme, o jaké práce je za hranicemi zájem. V létě to jsou práce v sadech nebo na statcích. Sběr ovoce je pro mnoho studentů lákadlem. Další neméně populární práce jsou na horách jako instruktoři, případně jako pomocné síly v horských hotelech. Letní brigády také táhnou na pláže, kde studenti zpravidla uklízejí nebo připravují lehátka a slunečníky u jednotlivých hotelových komplexů. Práce je opravdu celá řada a záleží jen na studentech, o kterou práci projeví zájem.

Nabídka práce
po celé ČR. HPP, VPP i brigády.

Domácí práce
vhodné i pro maminky s dětmi v domácnosti.

Jak napsat životopis
strukturovaný formát ke stažení, česky, anglicky a německy.

Letní brigády pro studenty
přivýdělek - možnosti, tipy a informace.